Menu:
KONTROLA DOSTĘPU
zamek mechaniczny
PIN - klawiatura
karty zbliżeniowe
odcisk palca
kontakt
KONTROLA DOSTĘPU - CZYTNIK BIOMETRYCZNY - ODCISK PALCA

zamek elektroniczny na karty zbliżeniowy

Biometryczna kontrola dostępu

Inżynierowie stworzyli urządzenia (terminale) do kontroli dostępu, które wykorzystują unikalne dla każdego człowieka cechy biometryczne. Okazuje się, że w krótkim czasie osiągnęły one światowy sukces. Nie tylko zrzuciły one z pracowników obowiązek noszenia kluczy czy kart, ale również nie stwarzają zagrożenia dostępu ze strony osób trzecich. Teraz wystarczy jedynie przyłożyć palec do czytnika i już są drzwi otwarte (oczywiście tylko po pozytywnej weryfikacji). Obrazy odcisków palców przechowywane są w pamięci urządzenia jako kod przedstawiony za pomocą ciągu liczb. Zatem nawet wykradnięcie matryc odcisków jest zupełnie nie przydatne, gdyż dla oka ludzkiego jest to tylko ogromnych rodzajów liczba, w żaden sposób nie przypominająca obrazu układu linii papilarnych. Możliwość pozytywnej weryfikacji niewłaściwego obrazu odcisku palca jest praktycznie niemożliwa (przy poprawnych ustawieniach terminalu).

Czytniki linii papilarnych

Szeroka gama zastosowań czytników biometrycznych oraz klamek (zamków) biometrycznych począwszy od montażu urządzeń w biurach (zamek biometryczny BioL 86), serwerowniach, przy wejściu na halę produkcyjną, poprzez zorganizowaną sieć dostępu w hotelach, a skończywszy na newralgicznych punktach w szpitalach, bankach oraz urzędach. Coraz częściej po produkty biometryczne sięgają zwykli ludzi, a tylko po to by poprawić zabezpieczenie swojego domu czy mieszkania. Szeroką ofertę, zarówno czytników biometrycznych jak i klamek (zamków) prezentuje firma BioSys, zajmująca się systemami zabezpieczeń. Większość urządzeń biometrycznych oprócz funkcji, kontroli dostępu, pełni również funkcje rejestracji czasu pracy.

Odcisk palca - niezawodne rozwiązanie

Priorytetowym celem każdego zabezpieczenia mienia jest jego niezawodność. Jak wiadomo nie znaleziono jeszcze doskonałego zamka czy urządzenia, które w 100% może zapewnić nas o nienaruszalności naszej prywatności. Ciągłe zabiegi poprawiają tylko ich skuteczność, a także w znacznym stopniu ograniczają możliwości ze strony niepożądanych gości. Zatem należy się zastanowić nad odpowiednim rozwiązaniem w zakresie ochrony dostępu czy też ochrony mienia. Czasem nawet nieco droższa inwestycja może przynieść więcej pewności i satysfakcji dla samego jej użytkownika, a także wzbudzić respekt i umocnić dobry już wizerunek wśród odwiedzających nas gości.

Czytniki na wzorce twarzy

Prawdziwym przełomem stało się wprowadzenie terminali na wzorce twarzy. Działają one podobnie do terminali na odciski palców, z tą różnicą, że biorą pod uwagę twarz weryfikowanej osoby. Szczególnie zainteresowane takimi rozwiązaniami są firmy, gdzie:

  • pracownicy mają problem z odczytem odcisków palców (np. malarze, słósarze)
  • wymagana jest wysoka sterylność (np. w szpitalach)

 
 
copyright © 2014 by REJESTRACJA CZASU PRACY